košík je prázdný

Finální úprava

Pigmentované systémy :


 Po jemném přebroušení vytvrzené základní barvy se nátěrové systémy kompletují vhodnými emaily. Jejich zaměření bylo již popsáno v minulých článcích a je obsaženo v další podnikové dokumentaci. Proto pouze jen stručný rámcový (nikoliv kompletní) výčet:

  • disperzní akrylátové: ETERFIX BI (matný), ETERFIX BIT (polomatrný tvrdý), ( vodné ) ETERFIX LX (lesklý, v minulosti oceněn „CZECH MADE", ... atestován na ochranu povrchů hraček i pro přímý styk s poživatinami)
  • emulzní ( vodné ): UNIPUR TOP (emulzní vodou ředitelný polyurethanový email lesklý pro vysoceestetické aplikace do méně agresivního prostředí), GLASFIX Top 2K-EpV NOVINKA! (speciální dvousložková vodouředitelná berozpouštědlová - bez VOC - epoxidová barva s velmi širokým spektrem užití ... beton, podlahy, ocel, dřevo, ...)rozpouštědlové: BISIL ( silikon-akrylátový email atestován pro ochranu povrchů hraček, trvalý styk s potravinami i pro přímý trvalý styk s pitnou vodou.

eterfix-bi2eterfix-bit2 eterfix-lx2unipur-top bisil2

Aktuální normalizované požadavky pro ochranné povlaky dřeva:

glasfix-top-2k-epvČSN EN 927-3 ... Odolnost proti povětrnosti, ČSN EN 927-2 ... Prostup vody v kapalné fázi nátěrem, ČSN EN 927-4 ... Sorpce a desorpce vodní páry, ČSN EN 4624 ... přídržnost, ČSN EN 599-1 ... Druh a obsah účinných biocidních látek, účinnost proti biotickým škůdcům, ČSN EN 6271-1... urychlené zkoušky stárnutí ... kontinuální kondenzace vody na dřevě, ...