košík je prázdný

Úpravy betonové podlahy č.2

Návrh ochranného nátěrového systému opravy betonových podlah.

 

ZADÁNÍ:

Ochranný povlak betonové podlahy garáží, příp.krytých parkovacích stání, chodeb, podlahy výrobních hal a skladišť,...

 

CHARAKTERISTIKA:

V podstatě jde o nejčastější zadání PROTIPRAŠNÉ ÚPRAVY betonové podlahy. navržený NS toto zadání jednoznačně splňuje a zároveň dodává další užitné vlastnosti...přiměřená oděruvzdornost, široká chemická odolnost, vodotěsnost, stálost vůči horkým PNEU...

 

 

 

 DOPORUČENÝ NÁTĚROVÝ SYSTÉM :   epoxidový VODOUŘEDITELNÝ

 

printButton Stránka s návrhem k tisku

Použité nátěrové hmoty:   GLASFIX TOP 2K EPV - transparent lak *   glasfix-top-2k-epv     GLASFIX TOP 2K EPV               

 * Poznámka: za běžných podmínek možno užít i barvu naředěnou 20% vody.

  • Důkladné celkové otryskání tlakovým rotačním paprskem vody.(dle skut. stavu ...se zřetelem na přechodová místa). Nechat vyschnout.
  • V případě biotického napadení bet.podkladu ( řasy, plísně,...)... jednorázová fungicidní sanace např. FUNGISPRAY SUPER ( STACHEMA Kolín), SAVO PROTI PLÍSNÍM (BOCHEMIE Bohumín). Otázku trvalé fungicidní ochrany nátěrového filmu, případně podkladu konzultujte s výrobcem, resp. dodavatelem NS předem.
  • Celoplošný nátěr ipregnačním (penetračním) přípravkem, který se vytvoří naředěním transparentního laku přibližně 20% vody. U zřetelně vlhkého nebo mokrého podkladu se voda do laku pro impregnaci nepřidává. Pokud jde o aplikaci na čerstvý beton, je nutné, aby od betonáže uběhla lhůta min. 7 dní ! Spotřeba materiálu pro impregnaci je obvykle kolem 0,20kg/m2 ( bez vody ).
  • Ještě před prvním nátěrem barvy vyplnit ( zašpachtlovat ) praskliny a větší nerovnosti směsí namíchané barvy ( B+A ) a jemného křemičitého písku ( smíchat do ’’polotekuta’’ ) ...např.: ST15...poměr mísení dle info v TL.
  • Mezi impregnací podkladu a prvním nátěrem zachovat přestávku min.24 hodin. Optimální teplota a vlhkost pro realizaci povlaku je 15° - 25°C s rel.vlhkostí kolem 50%. Složitější podmínky raději konzultujte s výrobcem !
  • 2x - 3x nátěr nebo nástřik barvou. aplikační nástroje...asfaltérské koště, váleček, štětec, airless souprava. Vybrané vlastnosti vztažené k teplotě kolem 20°C : ZPRACOVATELNOST: 40 min. POCHŮZNOST: 24 hod., PLNÉ VYTVRZENÍ: 7 dní. Technologické přestávky mezi nátěrovými vrstvami ve stavu pochůznosti, tedy přibližně v rozmezí 24 hodin až 3 dny. UVEDENO DO PLNÉHO PROVOZU za 7 DNÍ po posl. nátěru.
 
tabulka nátěr betonové podlahy