natíráme beton

Pomocník výběru správné barvy...příklad použití...

Návrh ochranného nátěrového systému opravy betonových podlah.

 

ZADÁNÍ:

Ochranný povlak betonové podlahy garáží, příp.krytých parkovacích stání, chodeb, podlahy výrobních hal a skladišť,...

 

CHARAKTERISTIKA:

Tento druh povrchové úpravy obvykle řeší nevyhovující stav dříve provedených a stále se drolících betonových podlah. Navržená technologie je však vhodná i jako finální úprava betonových podlah nových, poskytující jim dlouhodobou oděruvzdornost, chemickou odolnost, stálý vzhled, protiskluzné vlastnosti i naprostou netečnost proti častému agresivnímu působení horkých pneumatik.


 

 DOPORUČENÝ NÁTĚROVÝ SYSTÉM :   

 

printButton Stránka s návrhem k tisku

Použité nátěrové hmoty:   GLASFIX TOP 2K EPV - transparent lak *    glasfix-top-2k-epv    GLASFIX TOP 2K EPV  FLOOR         

* Poznámka: za běžných podmínek možno užít i barvu naředěnou 20% vody.

  • Důkladné celkové otryskání tlakovým rotačním paprskem vody.(dle skut. stavu ...se zřetelem na přechodová místa). Nechat vyschnout.
  • V případě biotického napadení bet.podkladu ( řasy, plísně,...)... jednorázová fungicidní sanace např. FUNGISPRAY SUPER ( STACHEMA Kolín), SAVO PROTI PLÍSNÍM (BOCHEMIE Bohumín). Otázku trvalé fungicidní ochrany nátěrového filmu, případně podkladu konzultujte s výrobcem, resp. dodavatelem NS předem.
  • Celoplošný nátěr ipregnačním (penetračním) přípravkem, který se vytvoří naředěním transparentního laku přibližně 20% vody. U zřetelně vlhkého nebo mokrého podkladu se voda do laku pro impregnaci nepřidává. Pokud jde o aplikaci na čerstvý beton, je nutné, aby od betonáže uběhla lhůta min. 7 dní ! Spotřeba materiálu pro impregnaci je obvykle kolem 0,20kg/m2 ( bez vody ).
  • Ještě před prvním nátěrem barvy vyplnit ( zašpachtlovat ) praskliny a větší nerovnosti směsí namíchané barvy ( B+A ) a jemného křemičitého písku ( smíchat do ’’polotekuta’’ ) ...např.: ST15...poměr mísení dle info v TL: cca barva ( B+A )...10 dílů : 17 dílům ST 15 ( hmot.)
  • Mezi impregnací podkladu a prvním nátěrem zachovat přestávku min.24 hodin. Optimální teplota a vlhkost pro realizaci povlaku je 15° - 25°C s rel.vlhkostí kolem 50%. Složitější podmínky raději konzultujte s výrobcem , případně dodavatelem materiálu !
  • 1x rozprostření podlahoviny ocelovým hladítkem, latí a dále dorovnání elastickým hrotovým válečkem. Vybrané vlastnosti vztažené k teplotě kolem 20°C. ZPRACOVATELNOST: 40 min. POCHŮZNOST: 24 hod., PLNÉ VYTVRZENÍ: 7 dní. podlahovou směs na připravený podklad položit ve lhůtě 24 hodin až 3 dny. UVEDENO DO PLNÉHO PROVOZU za 7 DNÍ po posledním nátěru.

 

tabulka nátěr betonové podlahy 2